Vnitrostátní a mezinárodní doprava

Jízdní řády Brno

Brno je druhým největším městem České republiky a zároveň moravskou metropolí. Velmi často je Brno označováno také za město studentů, jelikož zde sídlí několik univerzit, státních i soukromých vysokých škol. Na každém kroku tedy potkáme mladé studenty. Když se pak připočtou ke stálým obyvatelům Brna, tak z toho vznikne velké číslo lidí, které se v Brně každý den pohybuje.

K tomu je samozřejmě potřeba zajistit dostatečnou dopravu. A to v Brně samozřejmě je. Brněnská hromadná doprava je pokryta určitě dobře a lidé se tak vždy dostanou, kam potřebují.

Jezdí zde tramvaje, neboli jak místní říkají šaliny, trolejbusy a autobusy. Také noční doprava je pro lidi zajištěna a to v podobě nočních linek neboli rozjezdů. Ty jezdí po celou noc v pravidelných hodinových či půl hodinových intervalech. Tu s velkým nadšením využívají především pak studenti, kteří se jdou do centra bavit a potřebují se v noci či nad ránem dostat domů.

O časech, kdy tyto linky jezdí, stejně jako všechny ostatní se můžete informovat v jízdních řádech, na tabulích na zastávkách či na internetové stránce Idos.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jízdní řády a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.